Rok 2020 - czy korzystać z kolektorów słonecznych? - Nowoczesna Fotowoltaika

panele słoneczne zielona góra

Mowa tutaj nie tylko o szczeblu

Tradycyjne źródła energii powoli zaczynają wykazywać pierwsze oznaki wyczerpania. Dzieje się to szybciej, niż się spodziewano, a to wszystko ze względu na lawinowo rosnącą liczbę pojazdów, wysokie potrzeby grzewcze błyskaw

Rok 2020 - czy  korzystać z kolektorów słonecznych? - Nowoczesna Fotowoltaika panele słoneczne zielona góra
icznie rosnącej populacji i wysoką skalę uprzemysłowienia. Silnie eksploatowane paliwa kopalne mają też negatywne skutki dla środowiska, jeśli nie są zastosowane przy ich wydobyciu innowacyjne technologie. Z powyższych powodów, alternatywne źródła energii są wręcz kluczowe, zarówno dla ludzi, jak i przyrody. Na szczęście, energia odnawialna jest coraz mocniej doceniana, a inwestowanie w nią jest coraz popularniejsze. Mowa tutaj nie tylko o szczeblu państwowym czy korporacyjnym, bowiem odnawialne źródła energii możemy wykorzystać również my, w naszym życiu codziennym. Jeśli chcielibyśmy zadbać o ekologiczne ogrzewanie i oświetlenie domu, to fotowoltaika jest rozwiązaniem idealnym dla nas. Kolektory słoneczne dostarczą nam zarówno prąd, jak i ciepło, prosto do mieszkania.


Bardzo często panele fotowoltaiczne mylone są

Świat idzie do przodu, szukamy rozwiązań otrzymywania energii pochodzącej z natury. Bardzo popularnym na to sposobem ostatnimi czasy jest fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne mają za zadanie produkować energię elektryczną ze słońca. Produkcja energii odbywa się tylko wtedy kiedy na ogniwo fotowoltaiczne pada światło słoneczne. Zatem produkcja prądu jest niejednokrotnie uzależniona np. od pory roku, w zimę słońca mamy mniej.
Bardzo często panele fotowoltaiczne mylone są z kolektorami słonecznymi. Kolektory słoneczne służą do produkcji ciepłej wody, czasem do ogrzewania pomieszczeń a panele słoneczne do produkcji prądu w naszych gniazdkach. W przypadku kolektorów również bardzo dużo zależy od ilości słońca jakie do nich dociera. W jednym i drugim przypadku ilość prądu i ciepła jest również uzależniona od tego ile paneli/kolektorów mamy zamontowanych na dachu. Energia odnawialna jest idealnym sposobem aby odciążyć troszkę naszą planetę. Zasoby z których powstaje odnawiają się bardzo szybko, dzięki temu nie dochodzi do powstawania deficytu.


W interesie obywateli i środowiska naturalnego.

Energia odnawialna, to przyszłość. Dostrzegła to nie tylko Unia Europejska mocno akcentując potrzebę odejścia od węgla, jako paliwa wytwarzającego energię elektryczną, ale i polski rząd. Najpierw było powołanie do życia ministerstwa klimatu i środowiska. Później rozpoczęto rozmowy - w tym z górniczymi związkami zawodowymi - w sprawie odejścia Polski od wydobycia węgla kamiennego. A teraz decyzja o stworzeniu stanowiska specjalnego pełnomocnika do spraw Odnawialnych Źródeł Energii, koordynującego różne programy wsparcia dla osób, które budują na przykład kolektory słoneczne. Spore dofinansowanie na takie instalacje jest doskonałą zachętą do działania. Akcje informacyjne dowodzące, że fotowoltaika jest najlepszym rozwiązaniem dla pozyskiwania dodatkowej energii, już odnoszą sukcesy. Udział energii odnawialnej w bilansie polskiego systemu energetycznego jest coraz większy i już przekroczył 10 procent. A dodatkowo zapowiedzi budowy m.in. na Bałtyku farm elektrowni wiatrowych, niebawem sprawi, że ten udział będzie bardzo szybko rósł. W interesie obywateli i środowiska naturalnego.


Cieszy fakt że kolektory słoneczne które

Obecnie coraz więcej ludzi rozumie i czuje potrzebę ochrony środowiska, które nas otacza. Jednym z głównych zagrożeń dla Ziemi jest sposób wytwarzania prądu, bez którego ludzkość praktycznie przestałaby istnieć. Dlatego energia odnawialna i jej wykorzystanie pobudza do myślenia wielu naukowców, techników czy polityków. Człowiek ciągle szuka rozwiązań, które będą w miarę bezpieczne dla środowiska, a jednocześnie będą służyć nawet małym gospodarstwom domowym. I tu coraz większego znaczenia nabiera fotowoltaika, której panele słoneczne mogą być instalowane nie tylko na dachu domu, ale nawet już na balkonach w blokach mieszkalnych. Cieszy fakt, że kolektory słoneczne, które wykorzystują słońce do ogrzania wody w kranie lub kaloryferach, znalazły obecnie swoich braci w panelach słonecznych, które wykorzystuje fotowoltaika. Nie tylko słońce, ale również woda i wiatr pomagają naukowcom w tworzeniu wspólnego dobra, jakim jest energia odnawialna, oszczędzająca życiodajne dla ludzi i zwierząt środowisko naturalne.